Test monitora do pracy

± Ciekawostki z dziedziny informatyki ±

Moderator: 91ChrisPL

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotr1967
Administrator
Administrator
Nick: Piotr1967™
Kontakt:

Test monitora do pracy

Post autor: piotr1967 » 20 sty 2019, 20:13

Acer H277HU kontra LG 29UM59-P

Obecnie rynek monitorów jest pełen najróżniejszych propozycji. Możemy dowolnie wybierać, jeżeli chodzi o ich przekątne, rozdzielczości, wyposażenie w porty, ale ostatnio zdecydowałem się porównać użyteczność paneli w różnych formatach. Co lepiej wybrać: monitor 16:9 czy 21:9?

Monitor 16:9 czy 21:9?
Po stronie 16:9 mamy zawodnika ze stajni Acera, dokładniej mówiąc, H277HU, natomiast na przeciwko niego stanął LG 29UM59-P. Na początek zestawienie ze sobą podstawowych danych technicznych, które były rozważane.

W tej części nie zwracałem uwagi na samą jakość wyświetlanego obrazu.

Na początek wrażenia czysto subiektywne. Osobiście pracuję z wieloma otwartymi aplikacjami jednocześnie i najwygodniej jest mi mieć je wszystkie uruchomione obok siebie. O ile w przypadku posiadania większej ilości miejsca, sensowne wydaje się być postawienie na dwa monitory, o tyle w innych warunkach i mając na uwadze także względy estetyczne, najwygodniej postawić właśnie na takie rozwiązania ultrapanoramiczne. Moim zdaniem to bardzo wygodna opcja. Zresztą taka powierzchnia robocza świetnie sprawdza się przy programowaniu, montowaniu filmów czy obsłudze pakietu biurowego.

www.antyweb.pl/monitor-169-czy-219-test ... AntyWeb%29

Zródło:antyweb.pl

ODPOWIEDZ